První Šachrit po KORONĚ

Konečně spolu 🙂 Je třeba si připomenout, že po pádu Druhého chrámu již nepřinášíme oběti hmotné, ale naopak “oběť našich úst”, tedy modlitbu, ideálně společnou. Sobotní bohoslužba včetně čtení z tóry se setkala s velikým zájmem. Významně jsme podcenili účast a sešli se v zimní modlitebně, kterou jsme beze zbytku naplnili až mírně přeplnili. Kéž to trvá věčně.

Viděli jsme obrovské množství práce, které bylo odvedeno v interiérech i exteriérech synagogy včetně natřených dveří, vybavené místnosti pro přespání návštěvníků a další úpravy, kterých jsme si asi ani nevšimli. Nyní nás čeká nutné přečalounění židlí.

Objevilo se i sedm dětí. Je zábavné pozorovat odlišnosti jednotlivých generací obzvláště, co se vnitřní svobody týče. Naše děti jsou příslušníky generací Z a Alfa (to jsou ty pod 4 roky). Připravili jsme pro ně výtvarnou aktivitu “vytvořte koláž na téma radost” myšleno ideálně ze šabatu. První dotaz byl, jestli mohou tvořit podle svého a jak řekly tak udělaly. Byla to zajímavá sonda do dětské duše. Výsledkem byly koláže plné moře, prolézaček, lakových lodiček, jednorožců, třpytivých předmětů, květin, zvířátek a pánských hodinek. Nápadně připomínaly seznam dárků pro nejmenovaný svátek konkurenčního náboženství:-)

25 června, 2020

Štítky: