Šachrit a společné koupání červen 2022

Zažíváme vlnu veder, to znamená, že v synagoze je to na lehký svetřík a teplé ponožky.

Bohoslužbu jsme si tedy užili, podařilo se nám zapojit děti, zvládli jsme s malou rezervou splnit podmínku pro vyjmutí tóry.

Dovolené jsou již v plném proudu, tak nám chyběli někteří naši přátelé a souvěrci. Na představení miminka nedošlo, protože cesta vlakem s pěti dětmi včetně kojence není ve 40 stupních není nejlepší nápad.

Do bohoslužby jsme zařadili nově mišebejrach (speciální požehnání), což je další nový prvek do našich bohoslužeb zařazený tak, abychom je měli na míru pro naši komunitu. Role pomocného kantora se zhostil Klaus-Peter Idel.

Tímto děkujeme za nekonečnou trpělivost našemu kantorovi Ivanu Kohoutovi. Zpívat tak dlouho, než seženeme děti aby oblékly tóru, pak ještě vydržet všechny pokusy a přehmaty dětí, opakovaná vysvětlování a příště znovu.

Také jsme vzali míru na pláštík naší tóře, který představíme na vysoké svátky. Budeme mít velmi plodný podzim.

Přidělili jsme některé úkoly větším dětem, které se připravují na giur (konverzi) jako součást předávání tradice a zapojení všech. Je to způsob jak přežívají malé obce – všichni jsou nepostradatelní.

Po bohoslužbě jsme měli nudlový salát, polévku a další dobrůtky, sladké a slané. Děkujeme všem kuchařkám.

Po kávě jsme se zabalili a odešli do přírody k biotopu v nedaleké obci. to se ukázalo jako nejlepší nápad, vzhledem k tropickým teplotám.

Poblahopřáli jsme dvěma našim chlapcům, kteří u nás přespali, před cestou do Prahy pro vysvědčení z in-line výuky v Lauderových školách. Jsme na ně velmi hrdí. Měli krásná hodnocení z Hebrejštiny a Židovské výuky.

21 června, 2022